Menu

 

WALKA W BLISKIM KONTAKCIE

Walka wręcz jest nieodzownym składnikiem wszelkich działań kinetycznych, w których najważniejszym elementem jest człowiek. Umiejętność obezwładnienia przeciwnika za pomocą siły fizycznej w niektórych sytuacjach może być kluczową. Posiadanie takich umiejętności jest równie ważne jak posługiwanie się bronią palną, której użycie w danej chwili może okazać się niemożliwe z różnych powodów np. uwarunkowania prawne, utrata broni, pusty magazynek. Wypracowanie  odpowiednich nawyków mięśniowych jest niezbędne w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. Stanowi podstawę do podjęcia interwencji. Jest ostatnim ogniwem ciągu bojowego: broń długa – broń krótka – walka w bliskim kontakcie. Korzystając z doświadczenia nie rozpatrujemy walki wręcz jako sportu czy sztuk walki ale jako narzędzie przydatne w służbie i życiu.

W zależności od potrzeb szkolenie z walki wręcz podzielone jest na dwa bloki:

1. Taktyka i techniki interwencji

  • taktyka podejmowania interwencji
  • techniki obezwładniania i doprowadzania
  • zasady i sposoby stosowania środków przymusu bezpośredniego
  • techniki eliminacji przeciwnika (wyłącznie dla żołnierzy skierowanych służbowo)

 

2. Samoobrona

  • zachowanie w sytuacji zagrożenia
  • techniki samoobrony
  • profilaktyka zagrożeń

Zajęcia prowadzone są przez żołnierza zawodowego, instruktora systemu Combat 56 posiadającego ponad dwudziestoletnie doświadczenie dydaktyczne zdobyte w trakcie służby oraz szkoleń dedykowanych dla służb i organizacji paramilitarnych a także specjalistycznych ośrodków szkolenia spoza resortu.

 

 

SZKOLENIA Z BEZPIECZEŃSTWA

Jako żołnierze Wojska Polskiego (oficerowie i podoficerowie) a także nauczyciele i wykładowcy  w szkołach wyższych i policealnych, prowadziliśmy szkolenia jeszcze długo przed powstaniem Fundacji. To właśnie pojęcie „bezpieczeństwo” jest spoiwem, które nas połączyło we wspólnym działaniu. Efektem konsolidacji sił oraz interdyscyplinarność zespołu (stała współpraca z lekarzami, psychologami i ratownikami medycznymi) jest m.in. realizacja programów profilaktyki zagrożeń w szkołach, szkolenia pracowników Spółek Skarbu Państwa, słuchaczy Centrów Szkoleń struktur MSWiA jak również prowadzenie mniej oficjalnych projektów takich jak survival, czy team building.

Każda oferta  w zakresie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa musi być odpowiednio dopasowana do konkretnej grupy odbiorców. Poniższa lista zagadnień zawiera zakres tematyczny, który może stanowić bazę do opracowania dedykowanego planu szkolenia dostosowanego do oczekiwań klientów:

  • zachowanie w sytuacji kryzysowej (klęski żywiołowe, wypadki komunikacyjne, terroryzm)
  • izolacja i sytuacja zakładnicza
  • profilaktyka i przeciwdziałanie zagrożeniom o charakterze bandycko – rabunkowym
  • Streetsurvival

 

©2020 Fundacja Parasol. All rights reserved
X

Register